Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Elektrisch rijden en elektrische auto’s winnen wereldwijd steeds meer aan populariteit. Hoewel velen de voordelen en noodzaak van elektrische voertuigen erkennen, zijn er nog steeds mensen die sceptisch staan tegenover deze technologie.

8 misverstanden weerlegd

Dit artikel richt zich op het voeren van een effectief gesprek met ‘tegenstanders’ of sceptici van elektrisch rijden en het weerleggen van hun argumenten of twijfels. Laten we enkele veelvoorkomende tegenargumenten onder de loep nemen en kijken hoe we ze kunnen weerleggen met feitelijke (aantoonbar bewezen) informatie.

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Argument 1: “Elektrische auto’s hebben een beperkte actieradius en kunnen geen lange afstanden afleggen”.

Hoewel elektrische auto’s in het verleden mogelijk beperkte actieradiussen hadden, zijn er nu modellen op de markt die een actieradius van meer dan 600 kilometer hebben. Daarnaast zijn er steeds meer snellaadstations beschikbaar, waardoor het opladen van een elektrische auto sneller en gemakkelijker wordt.

Het is ook belangrijk op te merken dat de meeste autoritten vaak binnen een straal van 100 kilometer liggen, wat betekent dat elektrische auto’s geschikt zijn voor dagelijkse woon-werkverkeer en andere gebruikelijke ritten.

Argument 2: “Elektrische auto’s zijn duurder in aanschaf dan conventionele auto’s”

Hoewel het waar is dat sommige elektrische auto’s een hogere aanschafprijs hebben dan conventionele auto’s, moeten we (vooral) ook de totale eigendomskosten (TCO) in overweging nemen.

Elektrische auto’s hebben minder onderhoud nodig, aangezien ze minder bewegende onderdelen hebben, en elektriciteit is vaak goedkoper dan brandstof (dit voordeel neemt nog toe wanneer je zelf je energie produceert).

Bovendien bieden veel landen subsidies en belastingvoordelen voor de aankoop van elektrische auto’s, waardoor de initiële kosten kunnen worden verlaagd. Over de hele levensduurte van het voeruig zijn elektrische auto’s dus kostenbesparend én (veel) goedkoper. 

Argument 3: “De productie van elektrische auto’s is schadelijk voor het milieu”

Hoewel de productie van elektrische auto’s inderdaad enige impact op het milieu heeft, moet worden opgemerkt dat dit ook het geval is bij de productie van conventionele auto’s.

Het fabricageproces van elektrische auto’s kan echter worden verduurzaamd door het gebruik van hernieuwbare energiebronnen en het verminderen van het gebruik van grondstoffen. Bovendien compenseert de lagere emissie van broeikasgassen tijdens het gebruik van een elektrische auto de initiële impact van de productie.

Argument 4: “Elektrische auto’s hebben langere oplaadtijden dan het tanken van een conventionele auto”

Hoewel het opladen van een elektrische auto inderdaad langer kan duren dan het tanken van een conventionele auto, moet worden opgemerkt dat de meeste laadsessies plaatsvinden tijdens de nachts of gedurende langere periodes van klassieke stilstand (werkuren of slaap). Dit betekent dat de oplaadtijd minder van invloed is op de algehele rijervaring.

Bovendien zijn er steeds meer snellaadstations beschikbaar die de laadtijd aanzienlijk verkorten, waardoor het opladen van een elektrische auto vergelijkbaar wordt met het tanken van een conventionele auto. Zeker als je de noodzakelijke pauze invult met een koffie en even de benen strekken.

Argument 5: “Elektrische auto’s hebben een beperkte keuze aan modellen en stijlen”

Hoewel het waar is dat het aanbod van elektrische auto’s ooit beperkt was, groeit de markt meer dan gestaag. Steeds meer automerken brengen elektrische modellen op de markt en er is een toenemende diversiteit aan stijlen, formaten en functies beschikbaar.

Of je nu op zoek bent naar een sedan, SUV, sportwagen of zelfs een elektrische vrachtwagen, er is nu een breed scala aan elektrische voertuigen om uit te kiezen. Bekijk hier zeker al eens het aanbod van BattMobility.

Argument 6: “De batterijen van elektrische auto’s zijn schadelijk voor het milieu”

Hoewel de productie en uiteindelijke verwijdering van batterijen enige impact op het milieu kan hebben, wordt er voortdurend gewerkt aan verbeteringen op dit gebied. De batterijtechnologie evolueert snel en er zijn inspanningen om batterijen recycleerbaar en herbruikbaar te maken.

Ook de programma’s en initiatieven om gebruikte batterijen een tweede leven te geven nemen dag na dag toe: bijvoorbeeld door ze te gebruiken voor energieopslagsystemen of door ze te recyclen voor andere toepassingen.

Argument 7: “Elektrische auto’s zijn minder veilig dan conventionele auto’s”

Dit is een veelvoorkomend misverstand. Meer zelfs: nét het omgekeerde is waar!

Elektrische auto’s moeten voldoen aan dezelfde veiligheidsnormen als conventionele auto’s. Bovendien hebben elektrische auto’s vaak een laag zwaartepunt vanwege de plaatsing van de batterij, wat de stabiliteit en het weggedrag kan verbeteren.

Elektrische auto’s worden ook geleverd met geavanceerde veiligheidsvoorzieningen, zoals adaptieve cruisecontrol, rijstrookassistentie en autonome noodremsystemen, die de veiligheid op de weg kunnen vergroten. Ook de kans op brand (en ernstige versnelling van die brand) is veel lager bij voertuigen zonder ontvlambare brandstoffen aan boord.

Argument 8: “Elektrische auto’s zijn niet geschikt voor koude klimaten”: 

Hoewel het waar is dat extreme kou de prestaties van de batterij enigszins kan beïnvloeden, zijn elektrische auto’s nog steeds bruikbaar in koude klimaten.

Moderne elektrische voertuigen zijn uitgerust met systemen om de batterij te verwarmen en te koelen, waardoor de prestaties in uiteenlopende weersomstandigheden worden geoptimaliseerd.

Weet ook dat de technologie voortdurend verbetert en dat er speciale winterbanden beschikbaar zijn die de grip en tractie van elektrische auto’s in koudere omstandigheden kunnen verbeteren.

Vacature: project lead developer (m/v/x) FTE Battmobility gent developer

Vacature: project lead developer (m/v/x) FTE

VACATURE – Als pionier op het gebied van duurzame elektrische mobiliteit is Batt op zoek naar een getalenteerde en enthousiaste Lead C# Web Developer met expertise in frontend JavaScript-frameworks zoals Angular en een bewezen staat van dienst in het opbouwen van webportalen en het leiden van teams. Een soort van superheld dus. Als Lead C#…

Duurzaam digitaal met de groenste hostingpartner Battmobility

Duurzaam digitaal met de groenste hostingpartner

Battmobility is recent overgeschakeld op een hostingprovider bij het meest milieuvriendelijke serverpark in de Benelux. Wij beseffen maar al te goed dat hosting een sector is die, als het ongecontroleerd blijft groeien, potentieel net zo vervuilend kan worden als de luchtvaart. Daarom hechten wij bijzonder veel waarde aan het ondersteunen van een hostingpartner die zich…

kia EV6 lease elektrisch met Battmobility Battpro

De voordelen van gedeelde elektrische mobiliteit voor bedrijven

In de snel evoluerende wereld van zakelijke mobiliteit worden bedrijven voortdurend geconfronteerd met nieuwe uitdagingen én kansen. Een van de meest opvallende veranderingen van de afgelopen jaren is de opkomst van (gedeelde) elektrische mobiliteit. En zeker nu: sinds 1 juli gelden de fiscale voordelen van hybride niet langer. Steeds meer bedrijven omarmen deze duurzame én…

vacature account manager BattMobility

Vacature: Account manager

Join Battmobility als Accountmanager en versterk ons geweldige team! Battmobility is op zoek naar een krak in klantenrelaties. Ben jij iemand die uitblinkt in het onderhandelen en het bijeenbrengen van verschillende partijen? Heb je een uitgebreid netwerk bij grote bedrijven, projectontwikkelaars of overheidsinstanties? Kun je gestructureerd werken en orde scheppen in chaos?  Dan ben jij…

Vacature: Customer Success Manager

Vacature: Customer Success Manager

Join Battmobility als Customer Success Manager en versterk ons geweldige team! Battmobility is op zoek naar een sociaal beest om ons team te versterken. Ben jij iemand met natuurlijk charisma en een vlotte babbel? Ben je goed in bruggen bouwen en ken je Gent als je broekzak? Kan je planmatig werken en orde in de…

Phaedra van OYO bar leaset een elektrische wagen bij BattMobility en deelt deze in Gent én Sint-Martens-Latem

Phaedra (én haar OYO Bar) rijdt elektrisch met Batt

Phaedra is inwoner van Sint-Martens-Latem én trotse eigenaar van OYO Bar in Gent. Het gemeentelijk magazine liet aan het woord over haar ervaringen met het autodeelsysteem. Phaedra: “Mijn BattMobility-verhaal start in 2018. Ik had toen een wagen nodig voor catering opdrachten, maar ik wilde geen bedrijfswagen aanschaffen. Ik koos toen voor de formule ‘BattFan‘, om…

Elektrische stockwagens bij BattMobiity gent - in stock: peugeot, jeep, hyundai, fiat, volvo, volkswagen

Ontdek onze snel leverbare elektrische wagens in stock

Bij Battmobility hebben we goed nieuws voor iedereen die op zoek is naar een elektrische wagen. Deze maand is het stockmaand bij Batt, wat betekent dat we meer dan 7 modellen direct leverbaar hebben.  Waarom zijn stockwagens zo bijzonder, hoor ik u denken? Wel, we zullen het uitleggen. Stockmaand bij Batt: geen wachttijden Een van…

Ken Ackermans Sales en events manager bij autodelen elektrisch BattMobility

Nieuw in ons team: Ken

Sinds vorige week is ons team één straffe Batt’er rijker. Ken Ackermans – Batt gebruiker van het eerste uur – komt ons Sales-team versterken (als sales & project coördinator). Met het groeiend aantal aanvragen voor BattMax.Lease (lease een elektrische wagen en deel deze wanneer je hem niet nodig hebt) door bedrijven en particulieren, was de…

charter_huren_en_delen_greendeal_battmobility_vlaio

BattMobility ondertekent Green Deal Charter ‘Huren en Delen’

Gedeeld gebruik is één van de oplossingen om overconsumptie en overproductie tegen te gaan. Daarom zetten WijDelen vzw en Vlaanderen Circulair hun schouders onder een veldverkenning voor een Green Deal Huren en Delen. Samen willen we ontdekken welke behoeften en kansen er zijn voor huren en delen in Vlaanderen. Dit zowel voor professionelen als particulieren.…

vacature medewerker street team Battmobility Gent autodelen lease elektrisch

Medewerker Street Team (FT)

BattMobility is op zoek naar een voltijds medewerker (m/v/x) om ons Street Team te versterken. Taken wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot Start: Juli of Augustus…