11 top redenen om met je bedrijf over te schakelen op een EV

Wist je dat de transportsector verantwoordelijk is voor 27% van de uitstoot van broeikasgassen, waarvan een groot deel afkomstig is van personenauto’s? Als u momenteel in een traditionele benzineauto rijdt, is overstappen op een elektrische auto een van de beste manieren om uw ecologische voetafdruk te verkleinen en elke dag een positief effect op het milieu te hebben.

Bovendien maakt u als ondernemer een duidelijk statement: wij doen er alles aan om ons bedrijf zo groen en efficiënt mogelijk te leiden. En ja, elektrisch rijden helpt draagt daar sterk toe bij.

Hier zijn enkele van de belangrijkste redenen waarom u uw benzineauto beter zou inruilen voor een volledig elektrisch én betaalbaar voertuig.

1. Ze zijn beter voor het milieu

Elektrisch leasen of autodelen in Gent voor bedrijven en gezinnenJa. Een van de belangrijkste voordelen van elektrische voertuigen lijkt misschien vanzelfsprekend, maar is veel te belangrijk om over het hoofd te zien: de voordelen voor het milieu. Elektrische auto’s produceren aanzienlijk minder uitstoot dan auto’s op brandstof – niet alleen tijdens het gebruik, maar ook gedurende de hele levenscyclus van het voertuig.

Dit kan helpen de luchtvervuiling te verminderen en de klimaatverandering tegen te gaan – vooral voor de meest kwetsbare gemeenschappen die onevenredig veel schade ondervinden van transportemissies.

2. Ze zijn goedkoper (en gemakkelijker te onderhouden)

Met minder onderdelen, geen interne verbrandingsmotor, geen olie, minder remslijtage en onderdelen die weinig tot geen regelmatig onderhoud vergen, hebben elektrische auto’s lagere reparatie- en onderhoudskosten dan hun tegenhangers op benzine – voor een gemiddelde besparing van € 4.600 tijdens de levensduur van de auto in vergelijking met auto’s op benzine. 

Minder onderhoudskosten en -vereisten kunnen EV-bestuurders veel tijd, geld en hoofdpijn besparen.

3. U hoeft niet meer te tanken of geld uit te geven aan brandstof

Elektrisch leasen of autodelen in Gent voor bedrijven en gezinnenHoe fijn zou het zijn om niet langer om de paar weken buiten te hoeven staan bij een vies tankstation in de hete zomerlucht, vrieskou of stromende regen? Met een elektrische auto kunt u hem ’s nachts bij u thuis opladen (net zoals u uw telefoon elke avond aansluit), en u hoeft alleen te stoppen en op te laden tijdens langere autoritten. Plus, u kunt gemiddeld tot 1000 euro per jaar besparen op ‘brandstofgeld’.

4. U kunt kortingen en belastingkredieten ontvangen

Aankopen van elektrische voertuigen kunnen in aanmerking komen voor federale belastingvoordelen. Veel steden en gemeenten bieden bovendien extra financiële prikkels om voor een elektrische auto te kiezen.

5. De totale eigendomskosten (TCO) zijn lager dan bij auto’s op benzine/diesel

Elektrische auto’s hebben vaak een hogere aankoopprijs dan auto’s op benzine. Maar door de lagere brandstofkosten, de lagere onderhouds- en reparatiekosten en de beschikbare belastingkortingen zijn de totale kosten van het bezit van een elektrische auto tijdens zijn levensduur lager dan de totale eigendomskosten (TCO, oftewel total cost of ownership) van een auto op benzine. Gedurende de levensduur van het voertuig kunnen EV-eigenaars makkelijk tot 9.000 euro besparen.

6. Er komen meer laadstations

Elektrisch leasen of autodelen in Gent voor bedrijven en gezinnenEen reden waarom sommige mensen aarzelen om over te schakelen op een elektrische auto is de zorg dat er niet genoeg oplaadstations zijn. Maar het aantal oplaadstations in Europe is de afgelopen jaren gestaag toegenomen tot meer dan 20000 in België, en dat aantal zal alleen maar blijven stijgen naarmate de federale, staats- en lokale overheden meer investeren in oplaad-infrastructuur. 

Bovendien zijn er een aantal smartphone-apps die waardevolle hulpmiddelen zijn geworden om EV-eigenaren te helpen oplaadstations te vinden, zelfs in de meest afgelegen delen van het land. 

7. Er zijn steeds meer EV-opties beschikbaar

Of u nu op zoek bent naar een sedan, SUV, hatchback of zelfs een pick-up, er zijn al verschillende geweldige elektrische auto’s op de markt – en het aantal opties zal de komende jaren alleen maar toenemen, aangezien bijna elke grote autofabrikant plannen heeft aangekondigd om de productie van elektrische voertuigen op te voeren. Welk type auto u ook zoekt of wat uw budget ook is, u zult uw ideale EV kunnen vinden.

8. U kunt genieten van speciale voordelen (ook voor je bedrijf)

Er zijn veel voordelen die elektrisch autobezit stimuleren en belonen. Bijvoorbeeld, als je met een EV rijdt, kun je genieten van extraatjes zoals toegang tot beperkte snelwegstroken, gereserveerde parkeerplaatsen, gratis parkeermeters en gratis of verminderde tol. Bovendien is elektrische mobiliteit 100% fiscaal aftrekbaar.

9. Je steunt de industrie van elektrische voertuigen

Elektrisch leasen of autodelen in Gent voor bedrijven en gezinnenDoor over te schakelen van een auto die op brandstof rijdt naar een elektrische auto, steunt u de groei van de EV-industrie en vergroot u de vraag naar elektrische auto’s en EV-infrastructuur – wat het voor nog meer mensen gemakkelijker maakt om over te stappen. Minder auto’s op diesel en benzine (en dus meer EV’s op de weg) zal uiteindelijk leiden tot goedkopere prijzen, schonere lucht en een gezonder milieu voor ons allemaal. Nu overstappen maakt van jou een pionier.

Het is een van de gemakkelijkste en meest impactvolle manieren waarop u dagelijks kunt helpen onze planeet te beschermen, zonder dat u uw dagelijkse routine hoeft te veranderen.

10. Je betaalt geen wegenbelasting voor je elektrische auto

Sinds 2019 hoeven bezitters van een elektrische auto geen motorrijtuigenbelasting te betalen. Deze regeling werd verlengd tot en met 2024. Dat betekent dat je tot 2025 geen motorrijtuigenbelasting hoeft te betalen voor je elektrische auto.

De Staat verdient echter weinig aan elektrische auto’s zolang er geen wegenbelasting voor betaald hoeft te worden. Terwijl je als bezitter van een EV juist op de kosten bespaart. Daarom geldt de 100% korting op de motorrijtuigenbelasting voor elektrische auto’s tot 2025. Daarna ga je wel motorrijtuigenbelasting betalen en gaat het tarief elk jaar gradueel omhoog.

11. Batt is goedkoper (bis)

elektrische auto lease gent battmobility bedrijvenBij BattMobility lease je een elektrische wagen steeds aan de goedkoopste tarieven. Waarom? Omdat je een stuk van je leasekost terugverdient door je wagen te delen wanneer jij hem niet nodig hebt. Zo bespaar je tot 50% op je leasefactuur.

Wil je graag zien hoeveel een Tesla, Polestar of andere elektrische wagen naar keuze jou zou kosten? Vraag vrijblijvend een offerte aan. Dankzij onze pre-orders en stockwagens hoef je bovendien niet zo lang op je nieuwe wagen te wachten.

Een offerte aanvragen kan via www.battmobility.be/offerte

Deel dit bericht

Elektrische stockwagens bij BattMobiity gent - in stock: peugeot, jeep, hyundai, fiat, volvo, volkswagen

Ontdek onze snel leverbare elektrische wagens in stock

Bij Battmobility hebben we goed nieuws voor iedereen die op zoek is naar een elektrische wagen. Deze maand is het stockmaand bij Batt, wat betekent dat we meer dan 7 modellen direct leverbaar hebben.  Waarom zijn stockwagens zo bijzonder, hoor ik u denken? Wel, we zullen het uitleggen. Stockmaand bij Batt: geen wachttijden Een van…

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Elektrisch rijden en elektrische auto’s winnen wereldwijd steeds meer aan populariteit. Hoewel velen de voordelen en noodzaak van elektrische voertuigen erkennen, zijn er nog steeds mensen die sceptisch staan tegenover deze technologie. 8 misverstanden weerlegd Dit artikel richt zich op het voeren van een effectief gesprek met ‘tegenstanders’ of sceptici van elektrisch rijden en het…

Ken Ackermans Sales en events manager bij autodelen elektrisch BattMobility

Nieuw in ons team: Ken

Sinds vorige week is ons team één straffe Batt’er rijker. Ken Ackermans – Batt gebruiker van het eerste uur – komt ons Sales-team versterken (als sales & project coördinator). Met het groeiend aantal aanvragen voor BattMax.Lease (lease een elektrische wagen en deel deze wanneer je hem niet nodig hebt) door bedrijven en particulieren, was de…

charter_huren_en_delen_greendeal_battmobility_vlaio

BattMobility ondertekent Green Deal Charter ‘Huren en Delen’

Gedeeld gebruik is één van de oplossingen om overconsumptie en overproductie tegen te gaan. Daarom zetten WijDelen vzw en Vlaanderen Circulair hun schouders onder een veldverkenning voor een Green Deal Huren en Delen. Samen willen we ontdekken welke behoeften en kansen er zijn voor huren en delen in Vlaanderen. Dit zowel voor professionelen als particulieren.…

vacature medewerker street team Battmobility Gent autodelen lease elektrisch

Medewerker Street Team (FT)

BattMobility is op zoek naar een voltijds medewerker (m/v/x) om ons Street Team te versterken. Taken wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot Start: Juli of Augustus…

studentenjob bij Battmobility streetteam onderhoud wassen auto's

Studentenjob – Street Team BattMobility (zomer)

BattMobility is op zoek naar één of meerdere studenten om ons Street Team te versterken. Taken (studentenjob) wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot. Periode: Juli,…

5 tips om beter te laden met een elektrische wagen met Battmobility

Hoe moet ik laden? Hou rekening met deze 5 tips

Laden aan laadpalen is een belangrijk onderdeel van elektrisch rijden. Met deze 5 richtlijnen ben je meteen mee én kom je nooit (meer) in de problemen. Ook voorkom je zo ergernis bij andere gebruikers. 1. Laden is verplicht Het is belangrijk (en verplicht) dat je op de vaste standplaats gaat laden na je reservatie. Zo…

De beste batterij voor een elektrische auto: groot of klein?

De beste batterij voor een elektrische auto: groot of klein?

Wanneer je op zoek bent naar een elektrische auto, kan de grootte van de batterij een belangrijke factor zijn in je keuze. Hoewel het misschien logisch lijkt om te kiezen voor een model met een grotere batterij, is dit niet altijd de beste optie. CO2-voetafdruk van de batterij Een belangrijk aspect om te overwegen bij…

Infoavond Battmobility elektrisch autodelen en leasen - Gent en Sint-amandsberg

Infoavond elektrisch autodelen en leasen in Sint Amandsberg (23/3/23)

Op donderdag 23 maart 2023 (Sint-Amandsberg) organiseert BattMobility een infoavond over elektrische deelmobiliteit. Tijdens de infosessie maak je kennis met: De formules van Battmobility De voordelen van autodelen De voordelen van elektrische rijden De mogelijkheden tot goedkoop leasen van een elektrische wagen De deelwagens in Drongen (en omstreken) Er is ruim mogelijkheid tot vragen en tot de…

infoavond elektrisch autodelen gent drongen mariakerke battmobility - elektrische wagen leasen

Infoavond elektrisch autodelen en leasen in Drongen (9/2/23)

Op donderdag 9 februari 2023 (Drongen) organiseert BattMobility een infoavond over elektrische deelmobiliteit. Tijdens de infosessie maak je kennis met: De formules van Battmobility De voordelen van autodelen De voordelen van elektrische rijden De mogelijkheden tot goedkoop leasen van een elektrische wagen De deelwagens in Drongen (en omstreken) Er is ruim mogelijkheid tot vragen en tot de aanvraag…