BattMobility plaatst 5 elektrische deelauto’s in Sint-Martens-Latem

In Sint-Martens-Latem zijn vanaf het voorjaar 2023 minstens 5 elektrische deelwagens ter beschikking via het regionaal deelsysteem BattMobility. Het gaat om 4 luxueuze stadswagens en 1 multifunctionele combispace met trekhaak.

Hoewel autodelen in Vlaanderen aan een opmars bezig is, was het aanbod aan deelwagens in Sint-Martens-Latem nog erg beperkt. Dit initiatief betekent een enorme boost voor de gedeelde mobiliteit in de gemeente en zal over twee jaar 900 ton CO 2 besparen.

De grootste klimaatuitdaging vandaag ligt binnen de mobiliteitssector, één derde van de uitstoot in de regio komt immers van transport. De (privé)-wagen is en blijft koning en de inspanningen die geleverd worden om de wagen te laten staan, zijn niet altijd succesvol.

“Sint-Martens-Latem nam vorig jaar het initiatief om deze uitdaging aan te gaan. Ook de besturen (en alle werknemers van de gemeente) zullen de deelwagens gebruiken voor dienstverplaatsingen,” aldus Chris de Guytenaer, oprichter van BattMobility.

Verruimd aanbod met tal van voordelen

“Autogebruik met BattMobility is gebaseerd op een eenvoudig principe: een auto die veel gebruikt wordt is goedkoper voor iedereen en is beter voor het milieu. De manier waarop een deelauto fungeert, heeft ook invloed op de denkwijze en het gedrag van mensen,” zegt Chris de Guytenaer van BattMobility.

“Autodelen kan mensen doen nadenken over de noodzaak van hun verplaatsingen en hen ertoe aanzetten om efficiënter om te gaan met die ene autorit. Nog te vaak zie je mensen voor kleine verplaatsingen de auto nemen of combineert men niet meerdere verplaatsingen in één rit. Gebruikers van deelauto’s leggen minder voertuigkilometers af en kiezen principieel voor duurzame alternatieven.”

“We plaatsen steeds verschillende type wagens, voor elke vervoersbehoefte. In een later stadium plaats BattMobility ook nog enkele luxewagens, zoals een Tesla Y.”

Eén deelwagen vervangt tot 12 privé-wagens

“Een deelwagen staat minder stil, maar vervangt tot wel 12 privé-wagens. Idealiter is autodelen een stimulans voor mensen om de eigen tweede) wagen achterwege te laten en misschien zelfs geen nieuwe auto meer aan te kopen”, licht communicatiemanager David De Beukelaer toe.

Autodelen is duidelijk een concept dat economische en sociale voordelen met zich meebrengt en bijdraagt aan een milieuvriendelijkere mobiliteit. En toch bestonden tot nu toe geen autodeelmogelijkheden in Sint-Martens-Latem en
Afsnee, onder andere door de landelijkere context. “BattMobility is marktleider in Gent voor duurzame mobiliteit. Sinds kort breiden we ook uit naar de wijde regio van Gent,” aldus Chris de Guytenaer.

“Met behulp van de elektrische deelwagens van Battmobility kunnen de gemeenten hun bewoners en bedrijven nu een geïntegreerd en duurzaam, maar ook laagdrempelig alternatief voor lokale verplaatsingen aanbieden. En gelukkig doen vele gemeenten dat inmiddels ook.”

Eén abonnement, toegang tot 140 elektrische deelwagens

Chris de Guytenaer: “Wie in Sint-Martens-Latem een auto wil gebruiken, kan terecht op 3 plaatsen in de gemeente. Er wordt gestart met 5 volledig elektrische wagens, maar met de bedoeling dit aanbod verder uit te breiden in functie van het gebruik.”

“Als gemeente ondersteunen én gebruiken we deze dienst. Het initiatief komt immers tegemoet aan de lokale parkeerdruk (één Batt-wagen vervangt immers minstens 8-12 particuliere wagens in de buurt) en draagt mee een steentje bij tot een verminderde milieubelasting.”

Het unieke aan de deelwagens in Sint-Martens-Latem is bovendien dat ze steeds per twee aan een laadpunt worden geplaatst. Bovendien worden er ook steeds extra publieke laadpalen geïnstalleerd.”

“Sint-Martens-Latem is zeer ambitieus op het vlak van klimaat en dat bewijzen we hier opnieuw. Deelmobiliteit is een belangrijke pijler in onze klimaatplannen. Het zorgt voor minder auto’s, minder files, minder CO2-uitstoot en betere luchtkwaliteit. De gemeente geeft zelf ook het goede voorbeeld door elektrische deelwagens in te zetten als dienstwagens. Werknemers hebben zelfs automatisch privé toegang tot de wagens van BattMobility.”

Sterke lokale communicatiecampagne

Om de inwoners van Sint-Martens-Latem te overtuigen van de voordelen van elektrisch rijden en autodelen, zetten de initiatiefnemers een creatieve communicatiecampagne op die vanaf 15 maart in het straatbeeld en in de gemeentelijke gebouwen en communicatie verschijnt.

Een goede communicatiecampagne – mét boeiende infoavonden en testritten – is onontbeerlijk om mensen te doen overschakelen naar elektrisch autodelen”, aldus David De Beukelaer, verantwoordelijke communicatie bij BattMobility. “Autodelen vraagt een mentale verandering. Door permanent en doelgroepgericht te gaan communiceren worden de inwoners gesensibiliseerd om de stap te zetten van autobezit naar autogebruik. En we hebben gezien dat het werk. In Gent én in de deelgemeenten.”

Wist je dat …

… de gemiddelde gezinswagen in Vlaanderen 90-95% van de tijd stilstaat? Bij (elektrisch) autodelen maken meerdere gezinnen, bedrijven en/of organisaties na elkaar gebruik van een wagen. Door efficiënter om te gaan met auto’s, zijn er niet alleen minder wagens in omloop maar wordt de zware investering bovendien gedeeld. Autodelen is bovendien de perfecte manier om elektrisch rijden ingang te doen vinden.

… BattMobility ook aan ‘omgekeerd’ autodelen doet? Je leaset een wagen bij BattMobility én jij kiest zelf wanneer je hem deelt. Zo rij je goedkoper én zonder verlies van je vrijheid!

.. veel bedrijven KMOs steeds vaker gebruik maken van de vloot van BattMobility. Als lease wagens voor het personeel, of als extraatje voor de werknemers.

Deel dit bericht

Geplaatst in
Elektrische stockwagens bij BattMobiity gent - in stock: peugeot, jeep, hyundai, fiat, volvo, volkswagen

Ontdek onze snel leverbare elektrische wagens in stock

Bij Battmobility hebben we goed nieuws voor iedereen die op zoek is naar een elektrische wagen. Deze maand is het stockmaand bij Batt, wat betekent dat we meer dan 7 modellen direct leverbaar hebben.  Waarom zijn stockwagens zo bijzonder, hoor ik u denken? Wel, we zullen het uitleggen. Stockmaand bij Batt: geen wachttijden Een van…

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Elektrisch rijden en elektrische auto’s winnen wereldwijd steeds meer aan populariteit. Hoewel velen de voordelen en noodzaak van elektrische voertuigen erkennen, zijn er nog steeds mensen die sceptisch staan tegenover deze technologie. 8 misverstanden weerlegd Dit artikel richt zich op het voeren van een effectief gesprek met ‘tegenstanders’ of sceptici van elektrisch rijden en het…

Ken Ackermans Sales en events manager bij autodelen elektrisch BattMobility

Nieuw in ons team: Ken

Sinds vorige week is ons team één straffe Batt’er rijker. Ken Ackermans – Batt gebruiker van het eerste uur – komt ons Sales-team versterken (als sales & project coördinator). Met het groeiend aantal aanvragen voor BattMax.Lease (lease een elektrische wagen en deel deze wanneer je hem niet nodig hebt) door bedrijven en particulieren, was de…

charter_huren_en_delen_greendeal_battmobility_vlaio

BattMobility ondertekent Green Deal Charter ‘Huren en Delen’

Gedeeld gebruik is één van de oplossingen om overconsumptie en overproductie tegen te gaan. Daarom zetten WijDelen vzw en Vlaanderen Circulair hun schouders onder een veldverkenning voor een Green Deal Huren en Delen. Samen willen we ontdekken welke behoeften en kansen er zijn voor huren en delen in Vlaanderen. Dit zowel voor professionelen als particulieren.…

vacature medewerker street team Battmobility Gent autodelen lease elektrisch

Medewerker Street Team (FT)

BattMobility is op zoek naar een voltijds medewerker (m/v/x) om ons Street Team te versterken. Taken wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot Start: Juli of Augustus…

studentenjob bij Battmobility streetteam onderhoud wassen auto's

Studentenjob – Street Team BattMobility (zomer)

BattMobility is op zoek naar één of meerdere studenten om ons Street Team te versterken. Taken (studentenjob) wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot. Periode: Juli,…

5 tips om beter te laden met een elektrische wagen met Battmobility

Hoe moet ik laden? Hou rekening met deze 5 tips

Laden aan laadpalen is een belangrijk onderdeel van elektrisch rijden. Met deze 5 richtlijnen ben je meteen mee én kom je nooit (meer) in de problemen. Ook voorkom je zo ergernis bij andere gebruikers. 1. Laden is verplicht Het is belangrijk (en verplicht) dat je op de vaste standplaats gaat laden na je reservatie. Zo…

De beste batterij voor een elektrische auto: groot of klein?

De beste batterij voor een elektrische auto: groot of klein?

Wanneer je op zoek bent naar een elektrische auto, kan de grootte van de batterij een belangrijke factor zijn in je keuze. Hoewel het misschien logisch lijkt om te kiezen voor een model met een grotere batterij, is dit niet altijd de beste optie. CO2-voetafdruk van de batterij Een belangrijk aspect om te overwegen bij…

Infoavond Battmobility elektrisch autodelen en leasen - Gent en Sint-amandsberg

Infoavond elektrisch autodelen en leasen in Sint Amandsberg (23/3/23)

Op donderdag 23 maart 2023 (Sint-Amandsberg) organiseert BattMobility een infoavond over elektrische deelmobiliteit. Tijdens de infosessie maak je kennis met: De formules van Battmobility De voordelen van autodelen De voordelen van elektrische rijden De mogelijkheden tot goedkoop leasen van een elektrische wagen De deelwagens in Drongen (en omstreken) Er is ruim mogelijkheid tot vragen en tot de…

infoavond elektrisch autodelen gent drongen mariakerke battmobility - elektrische wagen leasen

Infoavond elektrisch autodelen en leasen in Drongen (9/2/23)

Op donderdag 9 februari 2023 (Drongen) organiseert BattMobility een infoavond over elektrische deelmobiliteit. Tijdens de infosessie maak je kennis met: De formules van Battmobility De voordelen van autodelen De voordelen van elektrische rijden De mogelijkheden tot goedkoop leasen van een elektrische wagen De deelwagens in Drongen (en omstreken) Er is ruim mogelijkheid tot vragen en tot de aanvraag…