Zonder zorgen op reis met je elektrische auto deze zomer

Winterweer en batterijen gaan niet goed samen. Reizen in de zomer is iets aangenamer. Warmte heeft – tot een zekere hoogte – een betere impact op de werking van de batterij. Zo kan het verschil in rijbereik soms 100km bedragen. Met deze tips hou je de accutemperatuur onder controle en reis je goed voorbereid naar je vakantiebestemming.

Een lange rit met je elektrische auto gecombineerd met hoge buitentemperaturen: dat blijft niet zonder gevolgen voor de batterij. Die presteert optimaal tussen 20 en 25°C, maar kan onder zomerse reisomstandigheden serieus opwarmen. Een verhitte batterij biedt niet alleen minder rijbereik, maar slijt ook sneller. Op de laadsnelheden heeft het minder grote invloed.

Be cool

Afhankelijk van het batterijkoelsysteem in je elektrische auto zal de accu meer of minder last hebben van de warmte. De recentere modellen van Tesla, Polestar, Kia en Hyundai, hebben een vloeistofcircuit dat de warmte efficiënt afvoert. Sommige andere EV’s houden het bij een ventilatiesysteem, dat minder doeltreffend werkt.

Vergeet verder niet dat de airco een batterij-verslinder is. Rijden met airco aan (wat soms wel nodig is bij buitentemperaturen van 35+C) verbruikt al makkelijk 10% van je batterijcapaciteit.

Warmte leidt tot trager laden?

Hoe dichter de batterij bij zijn oververhittingspunt komt, hoe langzamer de oplaadsnelheid zal zijn. 

Elektrisch leasen of autodelen in Gent voor bedrijven en gezinnenDat komt omdat het batterijmanagementsysteem (BMS) het oplaadvermogen aanpast aan de temperatuur van de batterij. In extreme gevallen kan het laden zelfs onderbroken worden als veiligheidsmaatregel terwijl de batterij afkoelt.

Hoe er ook rekening mee dat de laadsnelheid standaard afneemt nadat het voertuig 80% is opgeladen. In deze handige grafiek zie je hoe de snelheid afneemt. Het kan dus goed zijn dat de eerste 70% opladen even lang duren als de laatste 20%.

 

Zonder zorgen op reis … laden

De laadstations kunnen zelf ook last hebben van de warmte. De kabels van een snellader zijn eveneens voorzien van vloeistofkoeling – vandaar dat ze zo dik en zwaar zijn – en als de laadpaal de warmte onvoldoende kan afvoeren, wordt het laadvermogen automatisch beperkt.

Openbare oplaadstations staan vaak niet onder een afdak staan, met uitzondering van de laadstations van het FastNed-netwerk. Ook Ionity is zich hier steeds vaker van bewust en werkt aan nieuwe uitvoeringen. De laadpunten onder dak zullen doorgaans minder hinder ondervinden van een sterk brandende zomerzon. Ook jij en je auto kunnen deugd hebben van een beetje schaduw.

Tips voor zorgeloze Batt Trips

  1. Kies een overdekt laadstation. Je auto en het laadstation functioneren veel beter bij matige temperaturen. De informatie over de laadstations vind je in onze laadpaal app.
  2. Breng je auto op voorhand op temperatuur. EV’s zijn uitgerust met een functie om het interieur af te koelen of op te warmen terwijl ze opladen. Zo verspil je niet nodeloos de energie in de batterij.
  3. Kies voor een elektrische auto met warmtepomp. We denken hierbij aan onze KIA, Hyundai, Polestar en Tesla. Bekijk alle Batt Reiswagens in onze reisgids. Die werken veel zuiniger dan een conventionele airco, zeker bij extreme temperaturen.
  4. Rijd trager. Het verbruik stijgt exponentieel naarmate je sneller rijdt. 110 of 120 km/h maakt al een wereld van verschil.
  5. Plan je reis op voorhand. We hebben in de reisgids alles op een rijtje gezet. Controleer waar je kunt laden en voorzie altijd een plan B.

Deze apps helpen je laadfiles vermijden

Niets zo vervelend als uitkijken naar een verkwikkende laadstop om dan vast te stellen dat de laadpaal niet werkt of dat je je beurt moet afwachten … in de zengende hitte BattMobility selecteerde voor jou deze twee apps waarmee je de beschikbaarheid van de laadstations langs je traject kunt checken én je route kunt plannen. Lees er hier meer over.

 


Op zoek naar deelmobiliteit voor uw bedrijf of organisatie?

Neem dan nu contact op met Batt for Business via chris@battmobility.be – We leggen je graag uit welke formules voor bedrijven we hebben. Zo rij je in 1-2-3 professioneel met een elektrische wagen rond.

Deel dit bericht

Geplaatst in ,
Elektrische stockwagens bij BattMobiity gent - in stock: peugeot, jeep, hyundai, fiat, volvo, volkswagen

Ontdek onze snel leverbare elektrische wagens in stock

Bij Battmobility hebben we goed nieuws voor iedereen die op zoek is naar een elektrische wagen. Deze maand is het stockmaand bij Batt, wat betekent dat we meer dan 7 modellen direct leverbaar hebben.  Waarom zijn stockwagens zo bijzonder, hoor ik u denken? Wel, we zullen het uitleggen. Stockmaand bij Batt: geen wachttijden Een van…

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Elektrisch rijden en elektrische auto’s winnen wereldwijd steeds meer aan populariteit. Hoewel velen de voordelen en noodzaak van elektrische voertuigen erkennen, zijn er nog steeds mensen die sceptisch staan tegenover deze technologie. 8 misverstanden weerlegd Dit artikel richt zich op het voeren van een effectief gesprek met ‘tegenstanders’ of sceptici van elektrisch rijden en het…

Ken Ackermans Sales en events manager bij autodelen elektrisch BattMobility

Nieuw in ons team: Ken

Sinds vorige week is ons team één straffe Batt’er rijker. Ken Ackermans – Batt gebruiker van het eerste uur – komt ons Sales-team versterken (als sales & project coördinator). Met het groeiend aantal aanvragen voor BattMax.Lease (lease een elektrische wagen en deel deze wanneer je hem niet nodig hebt) door bedrijven en particulieren, was de…

charter_huren_en_delen_greendeal_battmobility_vlaio

BattMobility ondertekent Green Deal Charter ‘Huren en Delen’

Gedeeld gebruik is één van de oplossingen om overconsumptie en overproductie tegen te gaan. Daarom zetten WijDelen vzw en Vlaanderen Circulair hun schouders onder een veldverkenning voor een Green Deal Huren en Delen. Samen willen we ontdekken welke behoeften en kansen er zijn voor huren en delen in Vlaanderen. Dit zowel voor professionelen als particulieren.…

vacature medewerker street team Battmobility Gent autodelen lease elektrisch

Medewerker Street Team (FT)

BattMobility is op zoek naar een voltijds medewerker (m/v/x) om ons Street Team te versterken. Taken wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot Start: Juli of Augustus…

studentenjob bij Battmobility streetteam onderhoud wassen auto's

Studentenjob – Street Team BattMobility (zomer)

BattMobility is op zoek naar één of meerdere studenten om ons Street Team te versterken. Taken (studentenjob) wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot. Periode: Juli,…

5 tips om beter te laden met een elektrische wagen met Battmobility

Hoe moet ik laden? Hou rekening met deze 5 tips

Laden aan laadpalen is een belangrijk onderdeel van elektrisch rijden. Met deze 5 richtlijnen ben je meteen mee én kom je nooit (meer) in de problemen. Ook voorkom je zo ergernis bij andere gebruikers. 1. Laden is verplicht Het is belangrijk (en verplicht) dat je op de vaste standplaats gaat laden na je reservatie. Zo…

De beste batterij voor een elektrische auto: groot of klein?

De beste batterij voor een elektrische auto: groot of klein?

Wanneer je op zoek bent naar een elektrische auto, kan de grootte van de batterij een belangrijke factor zijn in je keuze. Hoewel het misschien logisch lijkt om te kiezen voor een model met een grotere batterij, is dit niet altijd de beste optie. CO2-voetafdruk van de batterij Een belangrijk aspect om te overwegen bij…

Infoavond Battmobility elektrisch autodelen en leasen - Gent en Sint-amandsberg

Infoavond elektrisch autodelen en leasen in Sint Amandsberg (23/3/23)

Op donderdag 23 maart 2023 (Sint-Amandsberg) organiseert BattMobility een infoavond over elektrische deelmobiliteit. Tijdens de infosessie maak je kennis met: De formules van Battmobility De voordelen van autodelen De voordelen van elektrische rijden De mogelijkheden tot goedkoop leasen van een elektrische wagen De deelwagens in Drongen (en omstreken) Er is ruim mogelijkheid tot vragen en tot de…

infoavond elektrisch autodelen gent drongen mariakerke battmobility - elektrische wagen leasen

Infoavond elektrisch autodelen en leasen in Drongen (9/2/23)

Op donderdag 9 februari 2023 (Drongen) organiseert BattMobility een infoavond over elektrische deelmobiliteit. Tijdens de infosessie maak je kennis met: De formules van Battmobility De voordelen van autodelen De voordelen van elektrische rijden De mogelijkheden tot goedkoop leasen van een elektrische wagen De deelwagens in Drongen (en omstreken) Er is ruim mogelijkheid tot vragen en tot de aanvraag…