Een getuigenis van een klant: ‘Vanaf nu ben ik Batt!’

Eerste keer elektrisch op weg

Een autofreak kan je mij niet noemen, maar voortaan ga ik toch voor die extra (s)mile achter het stuur. Meer bepaald met een elektrische deelwagen.

Elektrisch leasen of autodelen in Gent voor bedrijven en gezinnen

Elektrisch, we zijn tenslotte 2019. Deelwagen? Dat was, eerlijk gezegd, van moeten. Karakters, mijn werkgever, gaat op het vlak van duurzaamheid namelijk een flink stuk verder dan fair trade koffie en dubbelzijdig printen. Zo heeft niemand hier een bedrijfswagen. Wel een abonnement op BattMobility, een platform voor elektrische autodelen.

Dus, voor een meeting die niet met de trein te doen is, nemen wij onze smartphone ter hand. We openen de app, kiezen een Battmobiel – van elektrische bakfiets tot Tesla – en maken met 1 klik een reservatie. Ik had het de collega’s al zien doen, maar bij mij bleef de app nog ongebruikt. Tot ik in de Westhoek verwacht werd voor een meeting. De Renault Zoë, die aan de laadpaal voor de deur stond, was vrij. Bij deze startte mijn eerste elektrische avontuur meteen met een rit van ruim 90 km. Spannend! Als die batterij het maar uithield, heen en terug.

Zodra Zoë zachtjes door de stad gleed was daar die smile. Zalige stilte, vinnige tred. Ook op de autosnelweg moest ik voor geen enkele kar onderdoen. De batterij-indicator stelde mij gerust. Wel straf om te zien hoe de blokjes minderen bij het optrekken, maar door af te remmen dan weer meerderen. Dankzij het zelfgenererend vermogen van een elektrische motor gaat geen kilowattuurtje verloren. In een kwartier hadden zowel Zoë als ik meer dan genoeg reservevoor de terugrit.

Elektrisch leasen of autodelen in Gent voor bedrijven en gezinnen

En wat als je toch moet opladen? Ook hiervoor zijn er handige apps die tonen waar de laadpalen zijn. Zelfs in de Far West van ons landje bleek het aanbod best groot. Meer voor de ervaring dan voor de noodzaak ben ik na mijn meeting even gaan bijtanken, euh laden. Opladen is trouwens zoveel aangenamer dan tanken. Geen ongezonde dieseldampen, geen lawaai, geen stress van een volgende chauffeur achter je. De laadpalen staan doorgaans op een rustig plek. Ideaal voor een korte lunchpauze. In een kwartier hadden zowel Zoë als ik meer dan genoeg reserve voor de terugrit.

Dat je ook bij aankomst niet sukkelt met parkeren is helemaal mooi meegenomen. Met dank aan de vele gratis voorbehouden plaatsen voor deelwagens.

Een positieve eerste autodeel-ervaring dus. Vanaf nu ben ik officieel ‘Batt’! Volgende keer misschien de Tesla?


Gastbijdrage van Sabine Simoens, pr & tekst bij Karakters

Deel dit bericht

Elektrische stockwagens bij BattMobiity gent - in stock: peugeot, jeep, hyundai, fiat, volvo, volkswagen

Ontdek onze snel leverbare elektrische wagens in stock

Bij Battmobility hebben we goed nieuws voor iedereen die op zoek is naar een elektrische wagen. Deze maand is het stockmaand bij Batt, wat betekent dat we meer dan 7 modellen direct leverbaar hebben.  Waarom zijn stockwagens zo bijzonder, hoor ik u denken? Wel, we zullen het uitleggen. Stockmaand bij Batt: geen wachttijden Een van…

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Elektrisch rijden en elektrische auto’s winnen wereldwijd steeds meer aan populariteit. Hoewel velen de voordelen en noodzaak van elektrische voertuigen erkennen, zijn er nog steeds mensen die sceptisch staan tegenover deze technologie. 8 misverstanden weerlegd Dit artikel richt zich op het voeren van een effectief gesprek met ‘tegenstanders’ of sceptici van elektrisch rijden en het…

Ken Ackermans Sales en events manager bij autodelen elektrisch BattMobility

Nieuw in ons team: Ken

Sinds vorige week is ons team één straffe Batt’er rijker. Ken Ackermans – Batt gebruiker van het eerste uur – komt ons Sales-team versterken (als sales & project coördinator). Met het groeiend aantal aanvragen voor BattMax.Lease (lease een elektrische wagen en deel deze wanneer je hem niet nodig hebt) door bedrijven en particulieren, was de…

charter_huren_en_delen_greendeal_battmobility_vlaio

BattMobility ondertekent Green Deal Charter ‘Huren en Delen’

Gedeeld gebruik is één van de oplossingen om overconsumptie en overproductie tegen te gaan. Daarom zetten WijDelen vzw en Vlaanderen Circulair hun schouders onder een veldverkenning voor een Green Deal Huren en Delen. Samen willen we ontdekken welke behoeften en kansen er zijn voor huren en delen in Vlaanderen. Dit zowel voor professionelen als particulieren.…

vacature medewerker street team Battmobility Gent autodelen lease elektrisch

Medewerker Street Team (FT)

BattMobility is op zoek naar een voltijds medewerker (m/v/x) om ons Street Team te versterken. Taken wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot Start: Juli of Augustus…

studentenjob bij Battmobility streetteam onderhoud wassen auto's

Studentenjob – Street Team BattMobility (zomer)

BattMobility is op zoek naar één of meerdere studenten om ons Street Team te versterken. Taken (studentenjob) wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot. Periode: Juli,…

5 tips om beter te laden met een elektrische wagen met Battmobility

Hoe moet ik laden? Hou rekening met deze 5 tips

Laden aan laadpalen is een belangrijk onderdeel van elektrisch rijden. Met deze 5 richtlijnen ben je meteen mee én kom je nooit (meer) in de problemen. Ook voorkom je zo ergernis bij andere gebruikers. 1. Laden is verplicht Het is belangrijk (en verplicht) dat je op de vaste standplaats gaat laden na je reservatie. Zo…

De beste batterij voor een elektrische auto: groot of klein?

De beste batterij voor een elektrische auto: groot of klein?

Wanneer je op zoek bent naar een elektrische auto, kan de grootte van de batterij een belangrijke factor zijn in je keuze. Hoewel het misschien logisch lijkt om te kiezen voor een model met een grotere batterij, is dit niet altijd de beste optie. CO2-voetafdruk van de batterij Een belangrijk aspect om te overwegen bij…

Infoavond Battmobility elektrisch autodelen en leasen - Gent en Sint-amandsberg

Infoavond elektrisch autodelen en leasen in Sint Amandsberg (23/3/23)

Op donderdag 23 maart 2023 (Sint-Amandsberg) organiseert BattMobility een infoavond over elektrische deelmobiliteit. Tijdens de infosessie maak je kennis met: De formules van Battmobility De voordelen van autodelen De voordelen van elektrische rijden De mogelijkheden tot goedkoop leasen van een elektrische wagen De deelwagens in Drongen (en omstreken) Er is ruim mogelijkheid tot vragen en tot de…

infoavond elektrisch autodelen gent drongen mariakerke battmobility - elektrische wagen leasen

Infoavond elektrisch autodelen en leasen in Drongen (9/2/23)

Op donderdag 9 februari 2023 (Drongen) organiseert BattMobility een infoavond over elektrische deelmobiliteit. Tijdens de infosessie maak je kennis met: De formules van Battmobility De voordelen van autodelen De voordelen van elektrische rijden De mogelijkheden tot goedkoop leasen van een elektrische wagen De deelwagens in Drongen (en omstreken) Er is ruim mogelijkheid tot vragen en tot de aanvraag…