De voordelen van gedeelde elektrische mobiliteit voor bedrijven

In de snel evoluerende wereld van zakelijke mobiliteit worden bedrijven voortdurend geconfronteerd met nieuwe uitdagingen én kansen. Een van de meest opvallende veranderingen van de afgelopen jaren is de opkomst van (gedeelde) elektrische mobiliteit. En zeker nu: sinds 1 juli gelden de fiscale voordelen van hybride niet langer.

Steeds meer bedrijven omarmen deze duurzame én kosteneffectieve oplossing om aan hun mobiliteitsbehoeften te voldoen. Waarom is gedeelde mobiliteit voor bedrijven dan zo interessant? En waarom wordt het delen van geleasede voertuigen met derden een steeds interessantere optie?

Wij kunnen al zeker 6 redenen bedenken. (Al zijn dat er zeker meer.)

1. Urgenter dan ooit: duurzaamheid en milieubewust handelen

Een van de belangrijkste redenen waarom bedrijven voor gedeelde elektrische mobiliteit (zouden moeten) kiezen, is het groeiende belang van duurzaamheid en milieubewustzijn. 

Elektrische voertuigen (EV’s) stoten geen schadelijke uitlaatgassen uit, wat bijdraagt aan het verminderen van de koolstofvoetafdruk van het bedrijf. Door de transitie naar elektrische mobiliteit te maken, kunnen bedrijven hun steentje bijdragen aan de strijd tegen klimaatverandering en hun groen imago kracht bijzetten.

Belangrijk: met de toenemende ‘range’ (bereik) zijn elektrische voertuigen zelfs voor de meest hardnekkige vertegenwoordiger een fluitje van een cent.

2. Kostenbesparing voor de vloot

Gedeelde elektrische mobiliteit biedt bedrijven een aanzienlijk kostenvoordeel. In plaats van te investeren in een volledig wagenpark dat mogelijk niet continu wordt gebruikt, kunnen bedrijven een kleinere vloot van elektrische voertuigen leasen of aanschaffen.

Gedeelde voertuigen kunnen optimaal worden benut door meerdere werknemers, wat resulteert in lagere laad- en onderhoudskosten. Door de wagens bovendien in weekends met de buurt te delen, kan de lease factuur al snel met 50% dalen.

3. Efficiënt ruimtegebruik

Een uitgebreid wagenpark kan veel parkeerruimte in beslag nemen op het bedrijfsterrein. Gedeelde elektrische mobiliteit minimaliseert de behoefte aan parkeerplaatsen, omdat voertuigen door meerdere personen worden gebruikt. Hierdoor kunnen bedrijven de beschikbare ruimte efficiënter benutten voor andere doeleinden.

Denk bijvoorbeeld aan: picknicktafels, bomen, fietsenstallingen en laadpalen.

4. Flexibiliteit en gebruiksgemak

Het delen van geleasede elektrische voertuigen met derden biedt bedrijven een aanzienlijke flexibiliteit. Als een voertuig niet in gebruik is, kan het worden verhuurd aan werknemers die het nodig hebben voor privé doeleinden of zelfs aan externe partijen. Dit maximaliseert de opbrengst van het wagenpark en kan extra inkomsten genereren voor het bedrijf.

5. Stimuleren van samenwerking en teamgeest

Het delen van elektrische voertuigen moedigt werknemers aan om samen te werken en hun reizen te coördineren. Dit bevordert de teamgeest en versterkt de banden tussen collega’s. Bovendien kan het delen van ritten de belasting van het woon-werkverkeer verminderen, wat bijdraagt aan een betere werk-privébalans van werknemers.

6. Maatschappelijke verantwoordelijkheid

Als bedrijven elektrische mobiliteit omarmen en hun voertuigen delen, laten ze zien dat ze zich inzetten voor maatschappelijke verantwoordelijkheid. Dit kan een positieve invloed hebben op de perceptie van het bedrijf bij klanten, partners en werknemers, en het bedrijf onderscheiden als een progressieve en ethische organisatie.

Conclusie

Gedeelde elektrische mobiliteit biedt talloze voordelen voor bedrijven die streven naar duurzaamheid, kostenefficiëntie en flexibiliteit. Door te kiezen voor elektrische voertuigen en deze te delen met werknemers en derden wanneer ze niet worden gebruikt, kunnen bedrijven hun ecologische voetafdruk verkleinen, kosten besparen, efficiënter ruimtegebruik realiseren en een positieve impact hebben op het bedrijfsimago (zeker in het kader van Employer Branding).

Als we streven naar een toekomst waarin SDG’s meer zijn dan een papieren attest, dan is gedeelde elektrische mobiliteit een krachtig instrument voor bedrijven om het voortouw te nemen in duurzaam ondernemen.

Deel dit bericht

Vacature: project lead developer (m/v/x) FTE Battmobility gent developer

Vacature: project lead developer (m/v/x) FTE

VACATURE – Als pionier op het gebied van duurzame elektrische mobiliteit is Batt op zoek naar een getalenteerde en enthousiaste Lead C# Web Developer met expertise in frontend JavaScript-frameworks zoals Angular en een bewezen staat van dienst in het opbouwen van webportalen en het leiden van teams. Een soort van superheld dus. Als Lead C#…

Duurzaam digitaal met de groenste hostingpartner Battmobility

Duurzaam digitaal met de groenste hostingpartner

Battmobility is recent overgeschakeld op een hostingprovider bij het meest milieuvriendelijke serverpark in de Benelux. Wij beseffen maar al te goed dat hosting een sector is die, als het ongecontroleerd blijft groeien, potentieel net zo vervuilend kan worden als de luchtvaart. Daarom hechten wij bijzonder veel waarde aan het ondersteunen van een hostingpartner die zich…

vacature account manager BattMobility

Vacature: Account manager

Join Battmobility als Accountmanager en versterk ons geweldige team! Battmobility is op zoek naar een krak in klantenrelaties. Ben jij iemand die uitblinkt in het onderhandelen en het bijeenbrengen van verschillende partijen? Heb je een uitgebreid netwerk bij grote bedrijven, projectontwikkelaars of overheidsinstanties? Kun je gestructureerd werken en orde scheppen in chaos?  Dan ben jij…

Vacature: Customer Success Manager

Vacature: Customer Success Manager

Join Battmobility als Customer Success Manager en versterk ons geweldige team! Battmobility is op zoek naar een sociaal beest om ons team te versterken. Ben jij iemand met natuurlijk charisma en een vlotte babbel? Ben je goed in bruggen bouwen en ken je Gent als je broekzak? Kan je planmatig werken en orde in de…

Phaedra van OYO bar leaset een elektrische wagen bij BattMobility en deelt deze in Gent én Sint-Martens-Latem

Phaedra (én haar OYO Bar) rijdt elektrisch met Batt

Phaedra is inwoner van Sint-Martens-Latem én trotse eigenaar van OYO Bar in Gent. Het gemeentelijk magazine liet aan het woord over haar ervaringen met het autodeelsysteem. Phaedra: “Mijn BattMobility-verhaal start in 2018. Ik had toen een wagen nodig voor catering opdrachten, maar ik wilde geen bedrijfswagen aanschaffen. Ik koos toen voor de formule ‘BattFan‘, om…

Elektrische stockwagens bij BattMobiity gent - in stock: peugeot, jeep, hyundai, fiat, volvo, volkswagen

Ontdek onze snel leverbare elektrische wagens in stock

Bij Battmobility hebben we goed nieuws voor iedereen die op zoek is naar een elektrische wagen. Deze maand is het stockmaand bij Batt, wat betekent dat we meer dan 7 modellen direct leverbaar hebben.  Waarom zijn stockwagens zo bijzonder, hoor ik u denken? Wel, we zullen het uitleggen. Stockmaand bij Batt: geen wachttijden Een van…

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Hoe praat ik met iemand die niet in elektrisch rijden ‘gelooft’?

Elektrisch rijden en elektrische auto’s winnen wereldwijd steeds meer aan populariteit. Hoewel velen de voordelen en noodzaak van elektrische voertuigen erkennen, zijn er nog steeds mensen die sceptisch staan tegenover deze technologie. 8 misverstanden weerlegd Dit artikel richt zich op het voeren van een effectief gesprek met ‘tegenstanders’ of sceptici van elektrisch rijden en het…

Ken Ackermans Sales en events manager bij autodelen elektrisch BattMobility

Nieuw in ons team: Ken

Sinds vorige week is ons team één straffe Batt’er rijker. Ken Ackermans – Batt gebruiker van het eerste uur – komt ons Sales-team versterken (als sales & project coördinator). Met het groeiend aantal aanvragen voor BattMax.Lease (lease een elektrische wagen en deel deze wanneer je hem niet nodig hebt) door bedrijven en particulieren, was de…

charter_huren_en_delen_greendeal_battmobility_vlaio

BattMobility ondertekent Green Deal Charter ‘Huren en Delen’

Gedeeld gebruik is één van de oplossingen om overconsumptie en overproductie tegen te gaan. Daarom zetten WijDelen vzw en Vlaanderen Circulair hun schouders onder een veldverkenning voor een Green Deal Huren en Delen. Samen willen we ontdekken welke behoeften en kansen er zijn voor huren en delen in Vlaanderen. Dit zowel voor professionelen als particulieren.…

vacature medewerker street team Battmobility Gent autodelen lease elektrisch

Medewerker Street Team (FT)

BattMobility is op zoek naar een voltijds medewerker (m/v/x) om ons Street Team te versterken. Taken wassen wagens met bakfiets grondige controle van de wagens wagens ophalen, verplaatsen, laden, keuren etc (bij voorkeur dus in het bezit van een rijbewijs B) Praktisch De planning wordt voorbereid door de verantwoordelijke van de vloot Start: Juli of Augustus…